Atrakcje

 

Pojezierze Augustowskie

– przepiękna kraina północno-wschodniej Polski, zagubiona wśród dziewiczych lasów Puszczy Augustowskiej. Malownicze krajobrazy z lśniącymi w słońcu licznymi jeziorami i wijącymi się pośród lasów i łąk błękitnymi wstęgami rzek: Czarnej Hańczy, Rospudy czy Biebrzy.

Augustów

– miasto uzdrowiskowo-wypoczynkowe malowniczo położone nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim, na zachodnim skraju Puszczy Augustowskiej – największego zwartego kompleksu leśnego w Europie. Otoczone sześcioma pięknymi jeziorami sprawia, iż Augustów nazywany jest stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej.
Dodatkowy atut miasta to jego położenie na terenie Zielonych Płuc Polski w pobliżu Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego, oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Niepowtarzalny urok miasta, czyste powietrze oraz wiele atrakcji "augustowskich nocy i dni" sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok.

 

Sympatykom aktywnego wypoczynku,

miłośnikom przyrody oraz odkrywcom ciekawych zakątków

przygotowaliśmy bogatą ofertę rekreacyjną:

Spływy kajakowe z pasją                        Spływ kajakowe z pasją ;)

Jednodniowe, weekendowe lub kilkudniowe spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą, Biebrzą, Kanałem Augustowskim, a także rzekami Litwy Łotwy, Białorusi. Bezkonkurencyjny sposób na relaks pośród pięknej przyrody. Dla małych i dużych, rodzin i singli, dla mniej i bardziej wymagających. Zapewniamy 1-, 2- i 3-osobowe najlepsze kajaki i kanadyjki do turystyki rekreacyjnej. (więcej...)

Wycieczki rowerowe  Wycieczki rowerowe po Puszczy Augustowskiej

Wyprawy w głąb Puszczy Augustowskiej lub szlakami biegnącymi nad brzegami jezior. Odrobina potu, czyste powietrze, natura i las czynią prawdziwe cuda. Wypożyczalnia rowerów na miejscu. W pobliżu Villi Skomanda prowadzi wiele szlaków rowerowych, m.in. Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, "Wokół Jeziora Sajno", czy Szlak Orła Białego. 

          

 Wycieczki autokarowe po Pojezierzu Augustowskim    Wigierski Klasztor

Całodzienna wycieczka pokazująca potęgę augustowskiej przyrody i osobliwości architektury regionu. Mikroklimat miasta uzdrowiskowego, przejrzyste tafle jezior oraz rozległe lasy - to główne atrybuty tego zakątka Polski.

 Wigierska Kolej Wąskotorowa   Wigierska Kolejka Wąskotorowa

Wigierski Park Narodowy, starodrzew Puszczy Augustowskiej, jezioro Wigry... To wszystko można zobaczyć z wagoników zabytkowej wąskotorówki. 10-kilometrowa eskapada z Płociczna do Krusznika to również podróż do czasów I wojny światowej. (więcej...)

Rejsy statkami Białej Floty   Rejsy statkami Białej Floty

Miłośnikom słodkiego lenistwa polecamy rejsy statkami pasażerskimi po augustowskich jeziorach, rzekach i zabytkowym Kanale Augustowskim. Alternatywą rejsów "białą flotą" są wyprawy gondolą lub katamaranem. (więcej...)

Wycieczki autokarowe do Wilna i Trok   Wycieczki do Wilna i Trok

Stolica Litwy kusi różnorodnością i wielokulturowością. To tutaj krzyżuje się historia Polski i Litwy. Wilno to również miasto dziedzictwa "złotego wieku" o doskonałej harmonii architektury i malowniczej przyrody. W programie wycieczki między innymi: Ostra Brama, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Góra Trzech Krzyży, Cmentarz na Rossie, a także Zamek Wielkich Książąt w pobliskich Trokach. (więcej...)

Wyciąg nart wodnych na Jeziorze Necko    Narty wodne

Pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych na Jeziorze Necko. Jego długość wynosi 740m, a maksymalna prędkość 58km/h. Latem odbywa się tu wiele imprez sportowych, m. in. Wodny Slalom Gwiazd z Trójką i Amatorskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym. (więcej...)

 Przejażdżki bryczkami / kuligi po Puszczy Augustowskiej     Przejażdżki bryczkami

Niezapomniane przejażdżki po rozległych i tajemniczych lasach Puszczy Augustowskiej, drugiego w kraju co do wielkości kompleksu leśnego o powierzchni 114 tys. ha. Zimą przejażdżki bryczkami zastępują kuligi.

Park Wodny w Augustowie   Park Wodny w Augustowie

Nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie proponuje baseny (sportowy, rekreacyjny), zjeżdżalnię wodną o długości 96m, jacuzzi, saunę, siłownię, solarium, gabinet odnowy biologicznej, sale gimnastyczne. Pływalnia zaprasza również dzieci. (więcej...)

Bardziej wymagający amatorzy wodnych atrakcji mogą wybrać się do nowo otwartego Parku Wodnego w Suwałkach.

 

 Miejsca warte zwiedzenia: tutaj


 
 
wifi
Bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu
 
SZOT logo 250
Biuro Turystyczne (więcej)
   
 
przyjazny-rowerom
Obiekt przyjazny rowerzystom
 
 
Domki letniskowe z łazienką  (więcej)

Kontakt:

Villa Skomanda

ul. Konwaliowa 2
16-300 Augustów, Polska

tel./fax +48 87 643 43 99
mobile +48 605 153 375

e-mail:

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Odsłon : 1108994